Zestawienie wydarzeń w Wałbrzychu na 16.12 - 18.12

Już jesteśmy w oczekiwaniu najmagiczniejszego okresu w całym roku! Już liczymy dni do pory, gdy usiądziemy razem przy wigilijnym stole i zaśpiewamy kolędy. Natomiast my przygotowaliśmy dla Was zestawienie wydarzeń na ten weekend, aby urozmaicić świąteczne dni i weekendowy odpoczynek!

Piątek:
 

 • Koncert "Z kryminalnym wątkiem w tle" - Filharmonia Sudecka 
  Na wielkim koncercie zostanie zaprezentowana twórczość kompozytora z XX wieku Adama Maklakiewicza! Również podczas koncertu wystąpi Tomasz Daroch oraz "Tango symfoniczne"
   
 • Stand-up Adam Van Bendler - "Zło konieczne" w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury
  A co powiecie na temat świątecznej dawki humoru? Połączenie wyjątkowego stylu humoru nie pozostawi obojętnym żadnego widza!
   
 • Spotkanie dotyczące marnowania żywności - Biblioteka pod Atlantami (Rynek)
  Czy wiedzieliście, że rocznie Polacy marnują około 5 mln ton jedzenia? Każdy Polak musi się nauczyć racjonalnego planowania zakupów i przechowywania jedzenia. Przyjdź i posłuchaj, jak możesz uratować planetę!


Sobota:
 

 • Nocne zwiedzanie - Duch Świąt dla dorosłych w Zamku Książ
  Grinch czy Burton? Zły Mikołaj czy Świąteczny Duch? Aby się dowiedzieć kogo spotkasz na swojej drodze, musisz koniecznie przyjść na nocne zwiedzanie. Mroczne i straszne emocje gwarantujemy!

  Nocne zwiedzanie z pracami górniczymi Starej Kopalni

  Aby się przekonać na własne oczy, że praca górnika nie jest tak łatwa, jak się wydaje - musisz wyruszyć do podziemi, a my natomiast odkryjemy Ci wszystkie ciekawostki i fakty górniczego życia!

  Koncert uczestników Wałbrzyskiej Szkoły Talentów "Świąteczny czas" - sekcja instrumentalna - Wałbrzyski Ośrodek Kultury (Piaskowa Góra)
  Na tym koncercie nie zabraknie młodych talentów oraz muzycznych utworów w wykonaniu uczestników Wałbrzyskiej Szkoły Talentów "Świąteczny czas"

  Spotkanie dotyczące marnowania żywności - Biblioteka pod Atlantami (filie - Nowe Miasto i Piaskowa Góra)
  Jak zabraknie Ci jednej dawki wiedzy na temat marnowania jedzenia - to masz okazję otrzymać drugą w sobotę w Bibliotece pod Atlantami!

  Premiera mobilnej gry miejskiej "Świąt nie będzie"- Biblioteka pod Atlantami (filie - Piaskowa Góra)
  Przed Wami najnowsza mobilna gra miejska! Czy podejmiesz to trudne wyzwanie i uratujesz tradycje świąteczne? Zobaczymy w sobotę!

  Jadwiga - premiera Teatru Dramatycznego - czytanie zrealizowane w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  Jadwiga Andegaweńska jest symbolem niezłomności i silnego duchu kobiet. Dramat porusza temat współczesnych kobiet oraz podejścia do sprawowania władzy.

  zdjęcie: Zamek Książ w Wałbrzychu

Niedziela:
 

 • Inauguracja pierwszych questów w Wałbrzychu - quest górniczy (Stara Kopalnia), quest historyczny (Rynek) - organizacja Fundacja Via Salutis
  Na podstawie tekstu z ulotki będziesz miał 40 minut, aby rozwiązać zagadki i poznać całą górniczą przygodę!
   
 • Spektakl Dobrze, że jesteś - Teatr Lalki i Aktora
  Prawdziwa przyjaźń stawia przed sobą wiele wyzwań, a często nawet rozczarowań. Poznaj historię starego psa i dwóch handlarzy!
   
 • Koncert uczestników Wałbrzyskiej Szkoły Talentów "Świąteczny czas" - wokalna - Wałbrzyski Ośrodek Kultury (Piaskowa Góra)
  Obiecujemy, że wyjątkowe muzyczne nuty od naszych uczestników Wałbrzyskiej Szkoły Talentów naprawdę Cię zaskakują!
   
 • Koncert Alona LAVRUKHINA i muzyka ukraińska w A'PROPOS
  Alona - założycielka zespołu "Pszczoła na Marsie", pochodzącego z Donbasu. Miasta, gdzie toczy się wojna. Na koncercie zostaną zaprezentowane utwory o miłości, nadziei i wierze - o tym, co mają Ukraińcy w sercu. 


Cały weekend
 

 • Spektakl Bił sobie Andrzej - Teatr Dramatyczny (premiera 16.12.2022)
  Opowieść o Andrzeju Gołocie - pięściarzu, który zakochał się w macie bokserskiej. Dowiedzcie się o życiu i wyzwaniach boksera!
   
 • Magia Świąt w Zamku Książ
  Spędzanie weekendu w Zamku Książ - to zawsze dobry pomysł na odpoczynek. Jest tam wszystko, co daje poczucie prawdziwej świątecznej bajki! Nie zwlekaj, a zobacz to na własne oczy!
   
 • Ogrody Światła w Zamku Książ i Palmiarni 
  A jeśli zabrakło Ci magii w Zamku, to koniecznie musisz wpaść do Ogrodu Światła. Po tej magii napewno będziesz  już liczył dni do dnia, gdzie wspólnie będziemy świętować te wyjątkowe dni!


Szczegóły dotyczące poszczególnych wydarzeń znajdą Państwo bezpośrednio na stronach i w mediach społecznościowych organizatorów.