O nas

Wałbrzych to miasto z widokami. Na nowy początek, karierę, inwestowanie, chwilę wytchnienia. Wałbrzych i jego okolice to unikalne miejsce na mapie Dolnego Śląska i całego kraju. To miejsce, w którym dobrze się żyje, pracuje i inwestuje. To miasto zieleni, unikalnych miejsc i wielu inspirujących historii.


Miasto z widokami na dobrą pracę

Na przestrzeni ostatnich 25 lat Wałbrzych odciął się od przemysłu ciężkiego i dokonał gruntownej modernizacji. Dzisiaj charakteryzuje się dobrze zrównoważonym rynkiem pracy ze znaczącą ekspozycją międzynarodowych firm z branży automotive. Nowoczesny biznes, jako od lat rozwija się w Wałbrzychu, oferuje dobre warunki pracy. Wałbrzych jest jednym z nielicznych miast na Dolnym Śląsku, gdzie wynagrodzenie przekracza średnią krajową. Dynamika rynku sprawia, że płace w tym mieście rosną też najszybciej spośród innych subregionalnych miast Dolnego Śląska. Wałbrzyska Strefa Ekonomiczna, która jest największą ze specjalnych stref inwestycyjnych w Polsce, jest doceniana za sukces i jakość obsługi inwestujących tu firm.Miasto z widokami na dobre i bezpieczne życie

Przy atrakcyjnych zarobkach Wałbrzych jest miastem stosunkowo tanim. To jeden z nielicznych ośrodków, gdzie boom na rynku nieruchomości nie wywindował cen mieszkań. Cena metra kwadratowego jest tu najniższa spośród innych największych miast Dolnego Śląska. Z drugiej strony Wałbrzych to jedno z miast z najczystszym powietrzem w Polsce, gdzie 63,5% mieszkańców może dostać się do najbliższego terenu zielonego w mniej niż 5 minut. Wydatki na bezpieczeństwo publiczne oraz ochronę przeciwpożarową na jednego mieszkańca w Wałbrzychu są jednocześnie wyższe niż w innych największych miastach regionu. 

Miasto z widokami na inwestowanie

Przewidywalność władz i otwartość na nowych partnerów to gwarancja dobrych inwestycji. W ostatnich latach w Wałbrzychu zainwestowano 1,3 mld, a do końca 2026 roku będzie to ponad 2,5 mld zł. Jednocześnie dołączyło do Green Cities EBOiR – flagowego programu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Pierwszym wymiernym jego efektem jest uzyskanie 134,7 mld zł pożyczki przeznaczonej na budowę obwodnicy miasta oraz modernizację budynków komunalnych.

Miasto z widokami na chwilę wytchnienia

Wałbrzych to idealne miejsce na weekendowy city break. Pomimo swojego górniczego dziedzictwa, to dzisiaj jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce z czystym powietrzem.