Zestawienie wydarzeń na weekend

Święta to najpiękniejszy okres w całym roku. Już niedługo będziemy oglądać Kevina, zapalać światełka i szykować wigilijny stół. Przygotowaliśmy dla Was listę świątecznych atrakcji w Wałbrzychu, które bez wątpienia wprowadzą Was w magię świąt i będą świetnym dopełnieniem zimowych, ale jednocześnie świątecznych dni.

       Piątek

 • Premiera książki Daisy w Zamku Książ
  Premiera nowej książki autorstwa Daisy von Pless. Do Wałbrzycha specjalnie z Londynu przyjedzie nawet Barbara Borkowy - tłumaczka pamiętników!
 • Koncert Da Camera, czyli w pokoju - Filharmonia Sudecka
  Poznaj magiczne dźwięki orkiestry pod kierownictwem Tomasza Tomaszewskiego!
   
 • Bluesowa Barborka - koncert w APROPOS
  Ostatnio ten zespół zebrał ogrom ludzi w sali koncertowej. Zagrają: Beata Kras - vocal; Dariusz Fila - harmonijka; gitara akustyczna, vocal; Wacław Jonasz - gitara; Jerzy Hic - gitara; Jerzy Borowski - bas, vocal; Tadeusz Gawiński - perkusja.
   
 • Koncert OKI w Aqua-Zdroju
  Już 9 grudnia będziesz miał możliwość posłuchać raperowej muzyki na żywo od niepowtarzalnego OKI!


  Piątek - sobota
   
 • Świąteczna kolacja degustacyjna w Zamku Książ
  Czekają na Was choinki, szlachetne ozdobione sale, dźwięki bożonarodzeniowej muzyki, a jeszcze do tego dania, nawiązujące do historii Hochbergów!
   
 • Nocne zwiedzanie Zamku Książ
  W nocy zamek Książ zaskoczy swoją tajemniczością i strachem! Jeśli nie boisz się ciemności i niezapomnianych uczuć - to zwiedzanie jest dla Ciebie!


  Sobota
   
 • Nocne Mikołajki dla rodzin w Zamku Książ
  Jeszcze jedna dawka strachu w ten weekend! Nie obiecujemy, że nie zobaczycie tam Białą Damę i Garbatego Janka. Będzie to świetna przygoda dla dzieciaków i dorosłych. 
   
 • Spotkanie autorskie z Arturem Szałkowskim w Zamku Książ
  Spotkanie, gdzie Artur Szałkowski odkryje nam sekrety Wałbrzycha, opowie o nieznanych faktach z pochówku księżnej i wiele innych ciekawych historii!


Bajtel w Galerii - warsztaty dla najmłodszych w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA
A teraz czas na dzieciaków! Warsztaty, gdzie nasi najmłodsi będą miały okazje zapoznania się z nowymi formami kreacji twórczej. Wyjątkowe spotkanie, które organizuje Galeria Sztuki BWA!

Derby Regionu - mecze KSp Chełmiec w Hali Wałbrzyskiej Mistrzów
Chełmiec jest młodzieżowym klubem, gdzie wszystkie miłośnicy siatkówki zebrali się w jedno, aby wspólnie rozwijać sport w naszym regionie. Przyjdź i wesprzyj nasz team!


     Zdjęcie: Wałbrzych Moje Miasto
 

 • Moore plays Moore - koncert w APROPOS
  Moore plays Moore - młody zespół, działający od 2019 roku, ale już dość popularny na polskiej scenie. Posłuchaj utwory i twórczość niepowtarzalnego Gary Moore'a!
   
 • Muzykoterapia - Andrzej Biliński w Art Cafe pod Pretekstem
  Twórczość Andrzeja Bilińskiego bierze swój początek od lat istnienia zespołu "Kosy", gdzie zaczynał swoją karierę. Od arii operowej do jazzowych standardów - już w tę sobotę!
   
 • Nocne zwiedzanie Starej Kopalni 
  Roboczy strój, lampa, kask i aparat ucieczkowy - wszystko to otrzymasz przy wejściu do Starej Kopalni. Dzięki naszym przewodnikom będziesz mógł się poczuć jak prawdziwy górnik!


  Niedziela
   
 • Spektakl Szewczyk Dratewka w Teatrze Lalki i Aktora
  Szewczyk Dratewka - młody, odważny szewc, który został wyrzucony z domu przez ojca. Przed wami pełna trasa przygód, którą doświadczycie z głównym bohaterem baśni!
   
 • Bożonarodzeniowe warsztaty rękodzielnicze w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury
  Już 11 grudnia dzieciaki i ich rodzice będą ozdabiały bombkę techniką KIMEKOMI. Jest to metoda dekorowania za pomocą kawałków różnych materiałów, pochodząca z Japonii. Jeśli zainteresowaliśmy Cię, przyjdź i spróbuj!
   
 • Podwójny turniej Dolnośląskiej Ligi Młodziczek - MKS Chełmiec - w IV Liceum Ogólnokształcącym 
  Wspomniany wyżej młodzieżowy klub sportowy Chełmiec zaprasza kibiców na Podwójny Turniej Ligi! Przed nami kolejne sportowe uniesienie!
   
  Zdjęcie: Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu


        Cały weekend
 

 • Ogrody Światła w Zamku Książ i Pamiarni
  Bez wątpienia jest to najlepsze magiczne miejsce całego Dolnego Śląska. Książ zaskoczy nas historią zamku i książęcego życia, a palmiarnia egzotycznymi zwierzakami. Pojawią się tam żółwie, rybki, flamingi, papugi. Na dodatek - zdjęcie w świetlnym wagonie Złotego Pociągu!
   
 • Szaniawski: FM - poczet ulic wałbrzyskich w Teatrze Dramatycznym 
  Szaniawski: FM - są to podcasty teatru, które powstały w szczycie pandemii. W atmosferze teatru zostaniesz świadkiem nagrywania podcastu, gdzie zdobędziesz dawkę nowych doświadczeń i wyobraźni!