Wałbrzych - miasto z widokami na edukację

O wyborze szkoły przesądza wiele czynników: jej reputacja, miejsce w rankingach, zaplecze edukacyjne, możliwości zajęć dodatkowych czy sama lokalizacja placówki. W Wałbrzychu rodzice mogą być spokojni o przyszłość swoich dzieci - i to nie tylko za sprawą szerokiego wachlarza możliwości, lecz także poziomu kształcenia. 

11 przedszkoli samorządowych, 14 publicznych szkół podstawowych, podstawowa szkoła specjalna i 8 szkół ponadpodstawowych - wylicza Raport o stanie gminy Wałbrzyskiej za rok 2020. Na tym jednak się nie kończy, ponieważ w mieście od lat istnieją także placówki niepubliczne na każdym etapie kształcenia. Mieszkańcy mają zatem z czego wybierać. 

Wałbrzych wysoko w rankingach

Nie mnie ważna jest sama renoma placówek. Jak wskazuje raport "Wałbrzych - miasto z widokami", na tle subregionalnych miast Dolnego Śląska Wałbrzych wyróżnia się wynikami szkół. Dla przykładu, w rankingu Perspektyw znalazły się aż cztery tutejsze licea. II LO im. Hugona Kołłątaja to najwyżej notowana szkoła średnia spoza Wrocławia - plasuje się na 7. pozycji. Co ciekawe - w Wałbrzychu działa też najwyżej sklasyfikowana w województwie średnia szkoła muzyczna ZSM im. St. Moniuszki. 

Atrakcyjniejsza nauka

W obecnych czasach utrzymania uwagi dziecka jest dużym wyzwaniem. Nie jest tajemnicą, że w dobie internetu, szybko zmieniających się bodźców i ulotnych treści w mediach społecznościowych koncentracja przychodzi trudniej niemal każdemu. To właśnie dlatego niezwykłe ważne jest, aby w nauce łączyć różnorodne formy aktywności. Wybierając szkołę, warto zwrócić uwagę na jej zaplecze oraz możliwości, jakie daje współpraca z okolicznymi instytucjami. 

Wałbrzyskie szkoły chętnie wykorzystują atrakcyjne wystawy muzealne, aby angażować uczniów w omawiane tematy. Jak wskazuje ranking Tripadvisor Traveler's Choise 2021, na pierwszym miejscu plasuje się Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. To jeden z najciekawszych obiektów kulturalno-edukacyjnych w Polsce. 

Więcej informacji na temat edukacji, warunków życia i możliwości rozwoju można znaleźć w raporcie "Wałbrzych - miasto z widokami". 

PRZECZYTAJ RAPORT