Poczuj świąteczny klimat Wałbrzycha!

Kto nie lubi spracerów w otoczeniu kolorowych światełek, z kubkiem gorącej kawy lub czekolady w ręku? Zimowe wieczory to świetny moment na poznawanie klimatycznej starówki i doskonała sceneria na piękne zdjęcia. Sprawdź, gdzie warto wybrać się zimą?

1. Rynek
Już wczoraj włączona została choinka w centralnej części miasta. W tym samym czasie rozświetliły się także ulice - tym razem iluminacje będziemy oglądać do święta Trzech Króli, czyli 6 stycznia.

2. Fotoramki
Każdy, kto zechce uwiecznić zimowy spacer na rodzinnej fotografii, może zatrzymać się w Rynku przy ogromnej srebrnej bombce. To ulubione miejsce zwłaszcza wśród dzieciaków - tym bardziej że można wejść do jej wnętrza. Selfie można zrobić także przy fotoramce z napisem "Wesołych Świąt", która w centrum Wałbrzycha znajduje się już od 2020 roku. 

3. Rozświetlone ulice
Dekoracji nie zabraknie w żadnym zakątku miasta. Iluminacje znajdziecie m.in. na Placu Grunwaldzkim, ul. Wysockiego i Alei Wyzwolenia, ul.Słowackiego, ul. Wajdy czy Placu Magistrackim.

Źródło: Zamek Książ w Wałbrzychu


Źródło: Zamek Książ w Wałbrzychu 

4. Ronda przy Starej Kopalni
Czym byłby Wałbrzych bez swojej bogatej historii? Będąc tu, koniecznie zobacz ronda mieszczące się obok Starej Kopalni - to tu znajdą się świąteczne dekoracje świetlne  nawiązujące do górniczej tradycji tego miejsca. 

5. Stary Zdrój 
Dzielnica, która do tej pory była słabo oświetlona w tym roku rozbłyśnie światłem, bożonarodzeniowych iluminacji. Warto wiedzieć, że Stary Zdrój był kiedyś osobną miejscowością - może to dobry wstęp do eksplorowania tej części Wałbrzycha?

    
Źródło: Stara Kopalnia - Centrum Nauki i Sztuki    Źródło: Wałbrzych Moje Miasto

6. Wałbrzyski Ośrodek Kultury
Jeśli chcesz bardziej wczuć się w świąteczną atmosferę, koniecznie wybierz się na Bożonarodzeniowe Warsztaty Rękodzieła - już 11 grudnia w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury. Bilety na wydarzenie można kupić na stronie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury:

BILETY

Klimatyczna starówka, bajecznie oświetlony Zamek Książ wraz z rozległymi tarasami czy przyprószone śniegiem ulice - Wałbrzych na każdym kroku zachęca do eksplorowania. Odkryj Świąteczną atmosferę miasta!