Miasto z widokami na weekend [26-27.11]

W ten weekend czeka na Ciebie moc atrakcji – od nocnego zwiedzania, przez spektakle w Teatrze Dramatycznym czy widowisko dla dzieci, aż po sportowe emocje na meczach siatkówki. Słowem: każdy znajdzie coś dla siebie.
 

SOBOTA 26.11

  • Nocne zwiedzanie Zamku Książ

Jakie tajemnice kryje Zamek Książ? Przekonaj się, czy boisz się ciemności i zobacz ten kultowy obiekt nocą. Daj się zabrać w tajemniczą podróż i poznaj historie, które mrożą krew w żyłach! Więcej na stronie Zamku.
 

  • Nocne zwiedzanie Starej Kopalni

Jak naprawdę wygląda praca górnika? Wyrusz w trasę po Starej Kopalni z doświadczonymi przewodnikami-górnikami, którzy opowiedzą o tajnikach życia pod ziemią. Szczegóły na stronie wydarzenia.
 

  • Koncert Rock pod Chełmcem w A'propos

Rockowy koncert zespołów z Wałbrzycha, Poznania, Złotoryi i Chojnowa to coś dla fanów mocnych brzmień. W klubie A'propos będzie się działo! Start o 18.00. Więcej informacji na Facebooku.
 

  • Andrzejki w Harcówce

Czas na dobrą zabawę! Andrzejki w Harcówce to rozkosz dla podniebienia, tańce do białego rana i spora dawka endorfin. O dobrą muzykę zadba DJ Brylok. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja telefoniczna lub mailowa wraz z wpłatą. Więcej informacji na fanpage'u organizatora.
 

  • Podwójne siatkarskie emocje – mecze PKS Chełmiec Wałbrzych w Hali Wałbrzyskiej Mistrzów

Daj się ponieść sportowym emocjom! W sobotę PKS Chełmiec Wałbrzych zagra z Faraonem Ziębice i Startem Namysłów. Hala Wałbrzyskich Mistrzów zaprasza wszystkich fanów siatkówki. Wstęp wolny. Kliknij tutaj po więcej informacji.

SOBOTA-NIEDZIELA 26-27.11

  • Festiwal Roślin w Aqua-Zdroju

Największy targ roślin doniczkowych już w ten weekend! Wszystkie okazy prosto z hodowli, bez pośredników. Ceny od 5 zł. Zobacz, dlaczego warto tu przyjść.

  

  • Ogrody Świata w Zamku Książ i Palmiarni

Poczuj magiczny klimat i zobacz niezwykłe iluminacje na zamkowych tarasach i w Palmiarni. Dekoracje nawiązują do historii Zamku: to m.in. uwielbiane przez Księżną Daisy róże, postacie na książęcym balu czy rycerze. Szczegóły na stronie wydarzenia.

  • Spektakle w Teatrze Dramatycznym

W ten weekend na deskach Teatru Dramatycznego możesz zobaczyć sztukę "Frankenstein" oraz "Marta. Figura Serpentinata". Pierwsza to adaptacja gotyckiej powieści, która posłużyła jako punkt wyjścia do rozwiązań na temat zmian klimatu. Druga z kolei to powieść o legendarnej nauczycielce I Liceum Ogólnokształcącego im. I. Paderewskiego w Wałbrzychu. Więcej informacji na stronie Teatru. 

  

NIEDZIELA 27.11

  • Spektakl Akademia Pana Kleksa w Teatrze Lalki i Aktora 

Akademia Pana Kleksa to bajka kultowa. Wspaniali aktorzy, wciągająca fabuła i wpadające w ucho piosenki to idealna mieszanka dla każdego dziecka. Więcej informacji na stronie Teatru Lalek.

 

Przypominamy, że Wałbrzych wciąż uczestniczy w akcji Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny. Programem objęty Zamek Książ, Palmiarni, Stara Kopalnia i Muzeum Porcelany.