Miasto z widokami na weekend [06.01 – 08.01]

W nowym roku wielu z nas stawia sobie rozmaite postanowienia i wyzwania. Z tej okazji przygotowaliśmy zestawienie wydarzeń na ten weekend w Wałbrzychu. Odwiedź miasto z widokami na chwilę wytchnienia i przekonaj się, ile ma do zaoferowania!

Piątek

Orszak Trzech Króli – zbiórka o godzinie 12.00 przed Kościołem pw. Św. Aniołów Stróżów
Święto Trzech Króli, przypadające na 6 stycznia, to ważny dzień obecności Boga w historii ludzkości. Nasz Orszak przejdzie ulicami: Moniuszki, Rynek, Gdańska, Plac Magistralski, Słowackiego, Wajdy. Zapraszamy na wspólne celebrowanie!

Mecz MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych vs MKS MOS Wrocław – Dolnośląska Liga Juniorek Młodszych w Hali Wałbrzyskich Mistrzów 
Każdego roku juniorski team MKS Chełmiec stawia przed sobą nowe wyzwania i konsekwentnie je osiąga. Przyjdź i zobacz kolejne osiągnięcia wałbrzyskiej kobiecej drużyny!

KONCERT KOLĘD/ Krzysztof Kurnyta saksofon w "Pod pretekstem" art cafe
Pan Krzysztof jest twórcą najpiękniejszych saksofonowych dźwięków. Połączenie tej magii z atmosferą małej kawiarenki – co może być lepsze?


Piątek – sobota

Nocne zwiedzanie Zamku Książ
Mroczna i straszna atmosfera nocna w Zamku Książ pozostawi przyjemny ślad emocji w ten weekend! Daj strachu opanować nad Tobą!

Sobota

Koncert "Chwała na wysokości, a pokój na ziemi" - Zespół Pieśni i Tańca "Wałbrzych"
Zespół Pieśni i Tańca tworzy swoją społeczność od 1955 roku i liczy blisko 150 uczestników. Zasługuje on na tytuł wizytówki Wałbrzycha! Przyjdź na koncert i przekonaj się sam!

Nocne zwiedzanie Starej Kopalni
Prawdziwa praca górnika nie jest tak łatwa. Poznaj wszystkie ciekawostki podziemia i górniczego życia!

Siatkarski Nowy Rok - mecz Chełmiec vs. KS Rudzieniec w Hali Wałbrzyskich Mistrzów
Wałbrzych to miasto na sport i karierę. W tym tygodniu masz możliwość kibicowania wałbrzyskiej drużynie siatkarskiej oraz naszym młodym talentom sportowym.

Gorączka Karnawału w A'PROPOS
Gorące hity z lat 60' i 90' czekają na Was!

Koncert Radka Bugańskiego "UNIVERSEalnie" w "Pod pretekstem" art cafe
Na tym spotkaniu usłyszymy utwory zespołu Universe w wykonaniu Radka Bugańskiego – wszystko to w kameralnym miejscu i miłej atmosferze!


Sobota – niedziela

Spektakl "Czego nie widać" w Teatrze Dramatycznym 

Spektakl opisuje wszystkie dramaty, z którymi się zmagają reżyserzy i aktorzy w swojej zawodowej codzienności. Czego nie widać po stronie widzów i jak powstaje teatr – dowiesz się w tym tygodniu.


Niedziela

Spektakl "Frania Piorun" w Teatrze Lalki i Aktora
Poznajcie historię pedantycznych zwierząt, które prowadzą zabawne życie, ale jednocześnie pełne bałaganu, zamiesznia i chaosu!

Mecz Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych vs. Decka Pelplin w Aqua Zdroju
Koszykarze I-ligowego Górnika Tarns.eu Zamek Książ pokażą swój profesjonalizm i talent już w tę niedzielę. Gwarantujemy sportowe emocje!


 

Szczegóły dotyczące tych wydarzeń znajdziesz bezpośrednio na stronach i w mediach społecznościowych organizatorów.