Miasto w widokami na weekend [29.10-30.10]

Chcesz poczuć się w roli prawdziwego górnika lub zobaczyć reinterpretację "Ballad i Romansów" Adama Mickiewicza? Zapraszamy do Wałbrzycha! To tu znajdziesz szeroką ofertę wydarzeń i atrakcji na najbliższy weekend. 
 

SOBOTA – 29.10
 • BALLADY I ROMANSE VER. 2022 – premiera w Teatrze Lalki i Aktora

Spektakl BALLADY I ROMANSY ver. 2022 w reżyserii Roksany Miner powstał na podstawie Ballad i romansów Adama Mickiewicza. Reżyserka wykorzystała teksty będące wykładnią polskiego romantyzmu – Świteź, Romantyczność, Lilije, Rybka, Świtezianka. To swojego rodzaju odczarowanie i reinterpretacja BALLAD I ROMANSÓW. Realizatorzy pragną zmienić stereotypowe myślenie i rzucają nowe światło na tekst Adama Mickiewicza.
 

 • Tribute to Ciechowski! | Coolturalna Montownia

W najbliższą sobotę muzycy z Wałbrzycha przypomną postać Grzegorza Ciechowskiego, znakomitego polskiego muzyka rockowego. Wstęp wolny, ale konieczna jest rezerwacja miejsc na stronie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.
 

 • Nocne zwiedzanie Starej Kopalni

Pod czujnym okiem przewodników-górników wyruszysz do podziemi. To doskonała okazja, aby zobaczyć jak wyglądają prawdziwe prace górnicze. Każdy uczestnik dostanie roboczy strój, lampa, kask i aparat ucieczkowy. Sprawdź szczegóły na stronie internetowej Starej Kopalni


 

 • Rodzinna sobota w Starej Kopalni

To idealne wydarzenie dla dzieci! Wszyscy uczestnicy zmierzą się z zagadkami, łamigłówkami, grami i górniczymi pracami. Zwieńczeniem zabawy będzie poszukiwanie ukrytych cukierków. Następnie, uczestnicy wezmą udział w warsztacie zdobienia halloweenowych magnesów w pracowni ceramicznej. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie internetowej Starej Kopalni.
 

 • BAJTER W GALERII | Warsztaty w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA
 • STRRRASZNE PARTY część 1 | Impreza taneczna w A'PROPOS CLUB

Impreza, na której musisz być! Obchodzimy najstraszniejsze święto w kalendarzu. Czeka na Ciebie koszmarna muzyka, specjalne konkursy na najstraszniejszy strój i dużo tańca. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie wydarzenia.
 

 • Podwójne siatkarskie emocje – dwumecz Chełmca w Hali "Wałbrzyskie Mistrzów"

KPS Chełmiec Wałbrzych zaprasza na prawdziwą sportową sobotę! Drużyna będzie czekać na Was w Hali "Wałbrzyskie Mistrzów" na bezpłatne mecze, które zaczną się o godz. 12:30. Sprawdź szczegóły na stronie na Facebooku.
 

 • Halloween dla dorosłych w Zamku Książ

W  tę najczarniejszą noc w roku Zamek Książ zamieni się w mroczne królestwo zjaw i upiorów. Wiele pomieszczeń i pięter zamkowych jest opuszczonych i zapomnianych przez ludzi - co (i kto) kryje się w ich czeluściach? Dowiesz się jutro! Bilety można kupić na stronie internetowej Zamku.

NIEDZIELA – 30.10
 • Spektakl AKADEMIA PANA KLEKSA w Teatrze Lalki i Aktora

AKADEMIA PANA KLEKSA to przestrzeń nie tylko dla nieograniczonej wyobraźni, ale także wolności. To miejsce, gdzie wszystko staje się możliwe. Wystarczy otworzyć odpowiednie furtki, by znaleźć się w krainach znanych bajek. Sprawdź szczegóły spektakli na stronie Teatru Lalki i Aktora.
 

 • Kąpiel w dźwiękach mis i gongów

Dźwięki gongów i mis tybetańskich możemy nie tylko usłyszeć, ale też odczuć. Kąpiel w dźwiękach mis i gongów oraz innych instrumentów typu dzwonki, kalimby, deszczownice, kamertony to forma masażu wewnątrzkomórkowego i naturalny sposób, aby poczuć odprężenie w całym ciele. Po koncercie poczujesz się rozluźniony i wolny od zbędnych, przeszkadzających myśli. Sprawdź ceny biletów na stronie WOK 
 

 • 10. urodziny Palmiarni

W najbliższą niedzielę Palmiarnia chodzi swoje urodziny. Mateusz Mykytyszyn z Fundacji Księżnej Daisy von Pless opowie o historii Palmiarni, jej rozwoju i znaczeniu dla rodziny Hochbergów. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie wydarzenia.

 • Mecz Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych vs. HydroTruck Radom w Aqua Zdroju

W niedzielę o godz. 18:00 Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych zagra kolejny mecz w Aqua Zdroju. Rywalem będzie drużyna HydroTruck Radom. Sprawdź szczegóły na profilu na Facebooku.
 

 • Halloween dla rodzin z dziećmi w Zamku Książ

30 października odbędzie się edycja Halloween dla rodzin z dziećmi. Duchy, stwory i upiory nocy kryją się w każdym zakamarku zamku, a w tą mroczną niedzielę będzie ich tu szczególnie dużo. Sprawdź szczegóły na stronie Zamku Książ.