Miasto w widokami na weekend [19-20.11.2022]

Wałbrzych uczestniczy w akcji POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENYTo kampania skierowana zarówno do branży turystycznej, jak i turystów. Dzięki niej każdy może odkrywać zabytki naszego kraju w korzystnych cenach.

W ramach akcji możesz odwiedzić Zamek Książ, Palmiarnia, Stara Kopalnia oraz Muzeum Porcelany. Zapoznaj się z harmonogramem wydarzeń na najbliższy weekend.
 

SOBOTA – 19.11 
  • Nocne zwiedzanie Zamku Książ

Co kryje się w zapomnianym przez ludzi miejscu? Odwiedź Zamek Książ w nocy, wysłuchaj mrocznych historii i zobacz opuszczone V piętro. To przygoda dla tych, którzy nie boją się ciemności. Więcej na stronie Zamku.
 

  • Nocne zwiedzanie Starej Kopalni

Stara Kopalnia to wyjątkowe miejsce na turystycznej mapie Polski. W ten weekend masz okazję odwiedzić ją w nocy pod okiem przewodników-górników. Szczegóły zwiedzania znajdziesz na stronie wydarzenia.
 

  • Koncert "Miejskie Granie" w A'propos

Wałbrzyscy, doświadczeni muzycy z rockowym charakterem zapraszają na koncert w najbliższą sobotę. Jurand Wójcik, Paweł Cieślik, Marek Grzesiak, Łukasz Szczepański i Maciej Kozubal zagrają polskie przeboje w stylu „Męskiego Grania”. Więcej na stronie wydarzenia.
 

  • Koncert "Ostatni śmiertelny grzech mojej starości" w Filharmonii Sudeckiej

W najbliższy weekend „Małą Mszą Uroczystą” Rossiniego zabrzmi w pełnej obsadzie orkiestrowej w Filharmonii Sudeckiej. Bilety można kupić na bilety24.pl.
 

SOBOTA-NIEDZIELA
  • Spektakl Raj Eskimosów w Teatrze Dramatycznym

Raj Eskimosów to opowieść o spotkaniu dwóch osób – zewnętrznie można odnieść wrażenie, że to relacja kobieta-mężczyzna, ale autorzy wolą głębszy sens. Istotnym elementem jest także miłość jako siła. Więcej informacji znajdziesz na stronie Teatru Dramatycznego

  
 

NIEDZIELA - 20.11
  • Spektakl Ania z Zielonego Wzgórza w Teatrze Lalki i Aktora 

Ania z Zielonego Wzgórza opowiada o przygodach Anny Shirley – rudowłosej dziewczynki, która przybywa z sierocińca do Avonlea pod opiekę rodzeństwa Cuthbertów. Szybko okazuje się, że nastąpiła pomyłka, bowiem Cuthbertowie spodziewali się chłopca… Dzięki naturalnemu urokowi, jaki roztacza wokół siebie Ania, Maryla i Mateusz postanawiają zatrzymać ją już na zawsze. Bilety można kupić na stronie Teatru Lalki i Aktora.
 

  • Ogrody Światła w Zamku Książ i Palmiarni

Ogrody Światła to czasowa atrakcja dostępna na zamkowych tarasach i w wałbrzyskiej palmiarni. Pierwsza część składa się z dekoracji nawiązujących do historii Zamku Książ i zamkowego życia. Zobaczycie tu postacie na książęcym balu, uwielbiane przez księżną Daisy róże, iluminacje na licznych fontannach oraz rycerzy, tworzących trasę "Średniowieczny Książ".

Druga część Ogrodów Światła znajduje się pobliskiej palmiarni. W egzotycznym otoczeniu pojawią się kolorowe żółwie, rybki, flamingi i papugi. Na terenie palmiarni ukryła się również iluminacja czterometrowej żyrafy, krokodyla i wieloryba.