Gdzie uprawiać sport w Wałbrzychu ?

Aż 51 klubów sportowych mają do dyspozycji mieszkańcy Wałbrzycha. Mogą wybierać spośród róźnych dyscyplin: m.in. kolarstwa, piłki nożnej, lekkiej atletyki, karate, futbolu amerykańskiego czy squasha, a nawet...... sportów lotniczych. 

Niezależnie od stopnia zaawansowania w danej dyscyplinie, możliwości nie brakuje. Wśród organizacji znajdują się zarówno te dla dzieci, jak i dorosłych. Nic dziwnego, że sport aż tak popularny wśród mieszkańców - jak wskazuje raport "Wałbrzych - miasto z widokami", to właśnie na kulturę fizyczną przeznaczana jest największa część budżetu. 

W przeliczeniu na 1 mieszkańca Wałbrzych przeznacza na kulturę fizyczną 145 zł - podczas gdy Legnica 104 zł, a Jelenia Góra 91 zł. Wysokie nakłady na ten cel poprawiają komfort życia i dają poczucie coraz to lepszych perspektyw. Aż dwie trzecie środków inwestowane są w obiekty sportowe. Wałbrzych ma ich więcej (12 stadionów i hal sportowych) w porównaniu z Legnicą czy Jelenią Górą (po 7 obiektów).

Park Wodny Aqua-Zdrój, szkoły tańca, siłownie, studia fitness czy malowniczo położone trasy biegowe sprawiają, że sport jest tu dostępny dosłownie na każdą kieszeń. Duży wybór ułatwia też proponowanie atrakcyjnej oferty dla dzieci w szkołach - dzięki czemu lekcje wychowania fizycznego nie ograniczają się wyłącznie do ćwiczeń na szkolnej sali gimnastycznej. Dobry dostęp do różnorodnych obiektów tworzy grunt to zaszczepienia pozytywnych wartości i chęci do aktywności już od najmłodszych lat.

Z kolei ci, którzy od aktywnego uczestnictwa w rozgrywkach wolą kibicować, również nie mogą tu narzekać na nudę. W miejskim kalendarium znajdziemy zarówno mecze piłki nożnej, siatkówki czy koszykówki, jak też biegi czy turnieje szachowe. Informacji o najnowszych wydarzeniach warto szukać zarówno na portalach, jak i w mediach społecznościowych.


Wykaz wszystkich klubów sportowych funkcjonujących w Wałbrzychu znajduje się na stronie Urzędu Miasta:

ZOBACZ

Z kolei więcej informacji na temat inwestycji w życie sportowe i kulturalne zawartych jest w  raporcie "Wałbrzych - miasto z widokami".